Taisyklės

Komandos registracija

Komandų registracija skelbiama prieš kiekvieną turnyrą. Registracijoje būtina pateikti:

  1. Komandos pavadinimą;
  2. Tikslų dalyvausiančių narių skaičių;
  3. Komandos kapitono kontaktinius duomenis.

Komandos sudėtis

Komandą gali sudaryti daugiausiai 8 žmonės, iš kurių vienas – komandos kapitonas. Kiekviename turnyre komandos sudėtis neprivalo būti tokia pati kaip ir praeitame turnyre.

Dalyvio mokestis

Dalyvio mokestis yra 1 euras nuo kiekvieno komandos nario. Dalyvio mokestis renkamas renginio metu, už tai gaunamas renginio bilietas.

Turnyro struktūra

Proelium cerebri vyksta kiekvienais mokslo metais, todėl kiekvienais metais prasideda naujas sezonas. Sezono metu vyksta tam tikras kiekis turnyrų (dažniausiai – vienas per mėnesį), iš kurių paskutinis yra sezono finalas. Kiekvieno turnyro metu žaidėjai turi atsakyti į 50 klausimų, kurie yra suskirstyti į turus po 10 klausimų. Iš 5 turų dažniausiai pateikiamas vienas muzikinis, vizualinis, bendrųjų klausimų ir teminis turas. Penktasis turas gali būti įvairus ir kiekviename turnyre vis kitoks.

Vienam klausimui atsakyti yra skiriama minutė, per kurią komanda gali tarpusavyje tartis ir užrašyti atsakymą tam skirtame lapelyje. Turo pabaigoje visi 10 klausimų yra trumpai primenami ir žaidėjai turi 60 sekundžių peržvelgti savo atsakymus, prieš pateikdami juos vertintojams. Kol vyksta atsakymų vertinimas, žaidėjams pateikiami turo atsakymai, o po to ir turo rezultatai. Jeigu komanda nesutinka su jai skirtu taškų skaičiumi, komandos atstovas gali apeliuoti ir, argumentuotai įrodžius pateikto atsakymo teisingumą, iškovoti tašką.

Taškai

Sezono metu sumuojasi visų turnyrų metu komandos uždirbti taškai.

Komanda, surinkusi daugiausia taškų sezono pabaigoje, yra paskelbiama Proelium cerebri sezono nugalėtoja.

Žaidėjų ir žiūrovų pareigos

  1. Galima tartis tik su savo komandos nariais. Negalima žaidimo metu kalbėti, susirašinėti ar kitaip bendrauti su nežaidžiančiais žmonėmis;
  2. Draudžiama naudotis ryšio ir informacijos kaupimo (išskyrus savo smegenis!) priemonėmis;
  3. Draudžiama trukdyti kitoms komandoms;
  4. Atsakymai turi būti pateikti ant oficialių atsakymų lapelių, gautų iš renginio organizatorių;
  5. Žiūrovai, nesilaikantys šių taisyklių, gali būti paprašyti palikti renginio vietą;
  6. Jeigu žaidėjai nesilaiko šių taisyklių, organizatoriai gali anuliuoti turo arba turnyro metu surinktus taškus. Jeigu taisyklių nesilaikoma ne pirmą kartą, organizatoriai gali diskvalifikuoti komandą iš visų sezono turnyrų.